Literatūra · Zvaigzne ABC

Divi vienā- ekonomikas pamati izklaidējošā manierē “Naudas koks”


Izrādās, naudas koks nav tas augs, ko vairums cilvēku iedomājas- velti jūs skaitāt naudu un sarunājaties ar šo augu:

Pilnīgi garām! Īstais naudas koks saucas Pachira aquatica un izskatās, lūk, šādi:

 

 

 

 

 

 

 

Pati nekad neesmu skaitījusi naudu ne pie viena auga, pat ne slēpusi īpašā vietā, un maks man arī ir brūns, nevis naudu nesošā krāsā – sarkanā. Bet budžetā robi ir. Tas ir – tiesu izpildītāji pēc manis nedzenas, bet joprojām kā nelaime aiz manis velkas studiju kredīts un pirms algas attopos ar pāris santīmiem kabatā. Bet nekādas mistikas tur nav un iemeslus es ļoti labi zinu pati- veikalā man nejauši “paslīd” kāja un ieslīd tik skaistā kurpē, ka nauda pati izslīd no maka un piezemējas uz kases. Un vēl jau ir dažādas kafijošanas, sushi, grāmatas un ceļojumi…

Par Julitas Varanauskienes grāmatu “Naudas koks” :

Anotācija : “Naudas koks” ir pirmais Julitas Varanauskienes romāns. Divi vienā, iespējams, tā varētu raksturot šo darbu, kuru var lasīt gan kā sieviešu romānu, gan kā rokasgrāmatu par personīgo finanšu pārvaldīšanu.

Romāna galvenā varone Severija ir jauna, precējusies mūsdienu sieviete, kas apņēmusies par katru cenu izcīnīt finansiālo neatkarību.

Grāmata jaukā manierē izceļ sievietes cīņu ar “mistisko” naudas pazušanu un divkauju ar nebeidzamajām atlaidēm. Stāsts ir par universitātes darbinieci, kura attopas, ka nevar aizbraukt uz Parīzi, un sāk domāt par savu budžetu. Palīgā nāk draudzenes, kas sporta klubā un kafejnīcā izskaidro tādus terminus kā dzīvības apdrošināšana un obligācijas. Tēli ir kolorīti un diezgan labi izstrādāti, pateicoties veiksmīgiem salīdzinājumiem un epitetiem. Pirmā stāsta puse ir aizraujoša – ik pa laikam ir vēlme iespurgties par laulātā pāra dzīvi, cīņu par varu un kontroli, un sievas apņemšanos likt vīram dzert biešu sulu brokastīs. Otrā daļa ir ekonomikas zināšanu sapludināšana ar sievietes parasto ikdienu- darbs, attiecības ar priekšniecību, draudzenes, skaudība, ka draudzenēm iet labāk, un sporta klubs, kur izlikt visas negācijas. Otrajā sadaļā haotiskā Severija kļūst prātīgāka, un izklāsta padomus veiksmīgas nākotnes garantijām.

Ko es ieguvu no grāmatas? Aprēķināju, ka mani haotiskie, spontānie pirkumi ir neveselīgi manas finansiālās nākotnes augsnei, un nolēmu pamēģināt vienkāršu sistēmu ienākumu dalīšanai – sadalām visus ienākumus uz 4 nedēļām, visu, kas paliek pāri no pirmās vai citas nedēļas- saliekam piektajā aploksnē, un,ja kaut kas pietrūkst, var paņemt no tās. Nekādu maģisku naudas piesaistīšanas triku! Un reti, bet tomēr atļaušos spontānos, neplānotos pirkumus, jo varbūt tie padara finansiālo stāvokli nestabilu, bet toties uzlabo garastāvokli. Tipiski sievišķīgi. Tāpat kā šī grāmata.

Viena doma par “Divi vienā- ekonomikas pamati izklaidējošā manierē “Naudas koks”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s