Literatūra

„Tu vispār zini, cik daudz ir jāizlasa, lai drīkstētu rakstīt recenziju?”


Reizēm visu smadzeņu ēteru aizņem kāda dziesma, kas neliek mieru, tracina, nelaiž vaļā. Šodien mani savā varā paņēma Annas Auziņas recenzijā http://satori.lv/raksts/3716/Anna_Auzina uzdotais jautājums – „Tu vispār zini, cik daudz ir jāizlasa, lai drīkstētu rakstīt recenziju?”

Lasu DBC Pierre “Ludmila’s broken english”- pirmās 130 lappuses tā mocīju, tā mocīju.. Pēc tam jau kaut kā aiziet, bet vispār – pagaidām nesaprotu.. Ja tur ir attēlota Padomju savienība, kaut vai iedomāta, es to nepazīstu. Nesaprotu dvīņu attiecības, nesaprotu lamuvārdu pielietojumu desmit reizes lappusē, nesaprotu grāmatas mesidžu. Tāda vilšanās pēc trauksmaini dzirkstošās pēcsajūtas, ko bija atstājis DBC Pjēra pirmais (bukerotais) romāns “Mazais dieviņš”, ko ar tādu aizrautību lasīju Jorkšīras grāfistē pie zirgu aploka.

Atlikušās pēdējās 50 lappuses. Jau sen nebiju manījusi tādu pretrunīgumu manās sajūtās grāmatas lasīšanas laikā. Vēl 50 lpp. Jā, cik daudz tad jāizlasa, lai drīkstētu rakstīt recenziju? Atslēgvārds šeit droši vien ir “drīkstētu“.

3 domas par “„Tu vispār zini, cik daudz ir jāizlasa, lai drīkstētu rakstīt recenziju?”

 1. Zināmas sajūtas, bet tādas grāmatas, kuras grūti lasās, parasti kaut kā ar mokām izlasu. Tomēr pēdējā gada laikā esmu iemācījies “šķirot” grāmatas tā, ka nelasāmu vai sliktu gadās lasīt ārkārtīgi reti…

  Patīk

  1. Kuras bija tavas “grūtās” grāmatas?
   Es arī vienmēr cenšos izlasīt. īpaši tos autorus, kuru darbus esmu lasījusi pirms tam un kuri amn ir patikuši. Parasti man vienmēr ir ko teikt par katru izlasīto, bet šoreiz.. Laikam jāpalsa citu recenzijas.

   Patīk

 2. Es grāmatu skaitu par izlasītu, ja ir izlasīta katra tās lapa. Reizēm jau gadās tādas, kuras nu nekādi nevaru izlasīt, dažām nav noskaņojuma, dažas vienkārši nepatīk. Gadās arī, ka tiek nopirkts pavisam kas cits, nevis tas kas domāts izlasot nosaukumu.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s