Literatūra

Bridžita Džounsa


 

Bridžitas Džounsas pirmā dienasgrāmata man likās ļoti smieklīga un asprātīga satīra par sievietes neirotisko pasauli. Kādas traģēdijas tika izsplēlētas par faktu, ka Bridžita sver, ja nemaldos, veselus 57-58 kg! Viņa taču ir resna!

 

nn

Pagāja neskaitāmi gadi no pirmās grāmatas izdošanas laika. Ar Bridžitu Džounsu satikties vēlreiz es gribēju pat ļoti, un uzreiz sarunāju trešo randiņu, jo izrādās par Bridžitu Džounsu ir uzrakstīta ne tikai otrā, bet arī trešā grāmata.

Atkaltikšanās bija sirsnīga un patīkama- otrajā grāmatā “Saprāta robeža” viss aptuveni norisinājās kā tāda paša nosaukuma filmā, un Bridžita nebija zaudējusi neko no savas apburošās neveiklības un šarma. Kas Bridžitu padara tik patīkamu, nevis atbaidošu? Viņa nav izcila nekādā jomā- nav ne skaistule, ne īpaši gudra, ne ar kādu talantu apveltīta. Bet ir cilvēciska. Un viņas dzīve met plašus līkločus. Bridžita vienmēr iekļūst neērtās situācijās, nezina, kur atrodas Vācija, nemāk flirtēt vai labi uzvesties- ne darbā, ne ballītē. Viņai visu laiku kaut kas noiet greizi, rodas dažādi pārpratumi, un viņa ir patiesa. Tieši to es gaidu no Bridžitas Džounsas- nekādas intrigas vai labas manieres, vai apbrīnojamu intelektu, vienkārša un dzīvīga sieviete mani izklaidē daudz labāk.  Tā ka vajag tikai ērtāk apsēsties krēslā un baudīt reizēm ne tik saprotamo stāstu, kur viss atkarīgs no dažādiem pārpratumiem. Tātad Dārsija kungs joprojām ir tik atturīgs un iekārojams, bet Daniels neģēlis, Bridžita saēdas maģiskās sēnes Taizemē un nokļūst cietumā, tas būtu tāds īss rezumējums stāstam. Es smējos- daudz.

Un te mēs nokļūstam pie trešās grāmatas- “Kā traka”. Nu teikšu kā bija- traki neinteresanta!

Nesaprotu, kas autorei bija uznācis, ka vajadzēja no romāna un Bridžitas dzīves izravēt Marku Dārsiju, jo tas bija visa šī stāsta pamatā. Par to, kas īsti ir noticis ar Marku, autore pastāsta aptuveni 20 lappusē, un tikmēr Bridžita runā par kaut kādu jaunāku čali, bērniem un tviteri. Es tiešām gribu smieties kopā ar vai par Bridžitu Džounsu, un mani galīgi neinteresē tik jokains stāsta pagrieziens, kur man jāskumst, ka, pirmkārt, Marks Dārsijs ir miris, un, otrkārt, ka stāsts ir tik neinteresants, ka gribas lidināt grāmatu pret sienu. To es neizdarīju, un tā arī neturpināju, jo gribu saglabāt Bridžitu gaišā piemiņā.

 

4 domas par “Bridžita Džounsa

  1. Grāmatas neesmu lasījis, bet traki patīk filmu Bridžita – tāda parasta sieviete, kuras vienkāršībā ir kaut kas neparasts un valdzinošs.
    Turklāt šaubos, vai trešo filmu vispār uzņems, jo Bridžitas atveidotāja veikusi tādas plastiskās operācijas, ka no vecās Renē Zelvēgeres palikusi tikai vāja atblāzma.

    Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s