Literatūra

Atkal klāt


Par romānu.

“Romāns sākas ar to, ka 2011. gadā kādā būvlaukumā Berlīnes nomalē pamostas Ādolfs Hitlers. Dzīvs. Uniformā. Pēdējais, ko viņš atceras, ir 1945. gada pavasaris, taču drīz vien augšāmcēlies fīrers spēj orientēties arī mūsdienu pasaulē, grāmatas sižetu ieskicē izdevniecības pārstāvji. Autors ir veltījis pamatīgu darbu, lai viņa jaunradītais Hitlers uzvestos un izturētos tikpat dabiski kā vēsturiskais, un tēls ir izturēts visā romāna garumā. Taču interesantākā daļa, neapšaubāmi, ir notikumi, kas savērpjas ap pēkšņi atdzīvojušos fīreru, un mūsdienu Vācijas sabiedrības attieksme pret šo tēlu.”

Vispirms jāsaka, ka grāmatas vāks ir neitrāls, tomēr visu priekšā pasakošs- visiem skaidrs, ka būs runa par Hitleru. Satīra, šausminoša satīra? Labi, ka grāmatas lielākā daļas auditorija pieder pie tās daļas cilvēku, kurš var pasmieties par domu, ka Hitlers ir atpakaļ, guļ savā pēc benzīna smirdošajā mundierī un smadzeņo, kā atkal atgūt varu Vācijā. Bet atzīšu- bija jau smieklīgi aptuveni līdz grāmatas pusei, kad viss draudēja izvērsties par farsu, kur pats neticamākie Hitlera izgājieni apkārtējiem, it īpaši televīzijas ļaudīm likās dabiski.

Es neko daudz par Hitlera personīgo dzīvi vai raksturu īpaši nebiju zinājusi, bet pēc šīs grāmatas es zinu, ka Hitlers bija veģetārietis, neaizrāvās ar dzeršanu un spēja pateikt, kurš ir žīds starp suņiem.

Hitlers kā TV zvaigzne bija viegli mulsinošs. Savukārt Hitlers kā mūsdienu vides novērotājs bija asprātīgs- cik grūti viņam bija saprast, kā strādā mūsdienu televizors, telefons, prese, interets (internecs) kas ir goti, kāpēc dzīvokļos mūsdienās ir duša, nevis vanna, kāpēc Vācijā ir tik daudz turku un sievietēm ir uztūkušas lūpas.

P.S. Iegāju JR grāmatnīcā un pamanīju, ka liela daļa no grāmatām ir aplīmēta ar lapiņām, kur blogeri izsakās par grāmatām. Pamanīju savus citātus Tas jau ir sen?? Būtu interesanti uzzināt, vai tas ietekmē pārdošanu vai nē…

3 domas par “Atkal klāt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s