Literatūra

Meitene vilcienā/Girl on the train


Viena no grāmatām, no kuras izvairījos nezināmu iemeslu dēļ. Iespējams, domāju, ka tas noteikti būs populārās grāmatas “Gone girl”(Gillian Flynn) atražojums vai kopija. Zināmas līdzības ir. Taču viss beidzās ar to, ka pavadīju gandrīz katru brīvo minūti, to lasīdama.

Viss sākas ar Reičelas skatu punktu. Sieviete mazliet pēc 30, sēž vilcienā un caur atmiņām izdzīvo gan savu neveiksmīgās, šķirtās laulības stāstu vēlreiz un vēlreiz, gan uzbur stāstus par no vilciena loga ieraudzītu pāri uz mājas terases. Jau no grāmatas sākuma Reičela ir neuzticama realitātes lieciniece, jo, pirmkārt, viņas problēma ar alkoholu ir milzīga, un, otrkārt, viņas fantāzija un iedomas skrien realitātei pa priekšu. No vilciena loga redzētais pārītis uz mājas terases viņu valdzina un pievelk, viņa katru rītu gaida mirkli, kad vilciens brauks garām viņu mājai, lai ieraudzītu savu sapņu pāri. Tas ir visai dabiski, jo Reičela ir zaudējusi vīru, māju, darbu, draugus, pašapziņu, jebkādu pamatu zem kājām, un šis pāris simbolizē viņas cerību, ka mīlestība tomēr pastāv par spīti viņas sabrukušajai dzīvei.

Anna ir tā “otrā sieviete”, Reičela ģimenes ligzdas postītāja, kas dzīvo kopā ar Reičelas bijušo vīru viņas bijušajā mājā. Grāmatā tiek atklāts, ka Anna ir super seksīga sieviete, un Reičela vispār viņai nevar stāvēt ne tuvu klāt. Annai ar Reičelas vīru ir kopīgs bērns, un šis fakts Reičelu ir novedis līdz baltkvēlei.

Megana ir sieviete uz terases, ko Reičela redz katru rītu no vilciena loga. Trausla, mākslinieciska sieviete ar savām neirozēm. Un kādu dienu viņa pazūd.

Romāns veidots, sieviešu stāstiem mijoties vienam ar otru, bez lineāra laika ierobežojuma. Žēl, ka nebija vīriešu balss šajā romānā. Stāsts mani aizķēra, un es knapi noturējos, lai nepāršķirtu lapas un uzzinātu, kas ir vainīgais. Intriga bija, manuprāt,  uzturēta ļoti veiksmīgi, lai arī grāmatas varoņu bija tik maz, un tāpēc vainīgo atrast nav nemaz tik grūti.

Iespējams, Reičelas absolūtais  “lūzerisms” un nespēja loģiski apdomāt visu notikumu cēloņus un sekas bija tik pievelkošs. Tas bija neticami, cik šī sieviete stūrgalvīgi darīja aplamības. Tagad, skatoties atpakaļ, man liekas neticami, ka šāda sieviete varētu pastāvēt realitātē, bet droši vien tas ir iespējams. Aizrāvusies ar alkoholu vai paģirās, viņa zaudē pēdējās saprāta paliekas, kad viņai gandrīz nav palicis naudas, viņa tāpat izvēlas nesaprātīgus tēriņus utt. Īsts trainwreck. Kronis visam bija tas, ka pēc uzbrukuma viņai, Reičela raksta e-pastu uzbrucējam, lai atvainotos par melošanu, kas netiešā veidā izrasiīja uzbrukumu.

Lai neatklātu vairāk par sižetu, jāsaka, ka visi pārējie personāži nebija nekādi enģeļi, ir grūti kādu no viņiem apbrīnot. Lai arī es ar viņiem noteikti nedraudzētos, mēs kopā labi pavadījām laiku.

2016.gadā būs arī filma ar Emily Blunt Reičelas lomā.

P.S. Vai grāmata ir tulkota latviski?

5 domas par “Meitene vilcienā/Girl on the train

    1. Man nez kāpēc bija licies, ka jau šogad ir iztulkota un kāds par to blogoja, bet laikam nosapņoju vai kaut kas līdzīgs bija 🙂 Kad guglē ievadīju “sieviete vilcienā”, man rādās tikai vieni nelaimes stāsti par cilvēkiem, kas pakļuvuši zem vilciena.

      Publicējis 1 person

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s