Literatūra · Zvaigzne ABC

Grāmatas “Noslēpums” apskats- kas ir dzīves noslēpums?


Grāmatas nosaukums: „Noslēpums”

Autore: Ronda Bērnsa

Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Biju gaidījusi, ka populārās grāmatas „Noslēpums” pamatā būs daudzu cilvēku dzīvesstāsti un problēmu risinājumi, izmantojot grāmatā ietvertos padomus. Izrādījās, ka tik vienkārši tas nebūs gan. Padomi būs, bet tos jāliek lietā pašam, koncentrējoties uz visām nozīmīgākajām dzīves jomām- attiecībām, naudu, veselību, pasaules un dzīves uztveri. Man tā nebija grāmata, kurā, aizmirstot ar visu apkārtējo pasauli, ienirt uz vairākām stundām, līdz tā ir pabeigta. Lasīju to pirms miega vai pirms dažādu darbu veikšanas iedvesmai, kā arī reizēm nejauši uzšķīru kādu lapu, lai izlasītu:

„Ja par kādu slikti domājat, slikto domu izpausmi piedzīvosiet pats. Ar domām nevienu neievainosiet, tikai sevi.”

Man jau vairākus gadus ir tradīcija vismaz reizi gadā veidot mērķu/sapņu sarakstu un pārskatīt, kas ir paveikts pa iepriekšējo laika posmu. Tā ir sava veida atskaite par to, ko es gribu sasniegt dzīvē, kas ir sasniegts, un kuriem mērķiem vajag vairāk laika vai citu resursu. Grāmatā tiek runāts par „laika rezervi”, kas strādā mūsu pašu labā. Atzīšos, ka mani kaitina, ja es nevaru piepildīt savu sapni vai īstenot mērķi pēc iespējas ātrāk, un, ja tam ir vajadzīgi daudzi gadi, bet grāmatā šis kaitinošais apstāklis tiek nosaukts par vienu no labākajām lietām mūsu dzīvē. Laika rezerve liek mums izvērtēt savas domas un vēlmes, un dažas no tām neizdzīvo, tātad, iespējams, mēs to neesam īsti gribējuši, ja esam to „pazaudējuši” laika izraisīto apstākļu rezultātā.

Šī noteikti ir grāmata iedvesmai. Grāmata palīdz paskatīties no malas uz savu dzīvi, mērķiem un sapņiem, un tavu attieksmi pret cilvēkiem, problēmām un dzīvi kopumā. Ja cilvēki iet uz sporta zāli trenēt savu ķermeni un iegūt fizisko enerģiju, tad katram cilvēkam būtu jāstrādā arī ar domu enerģiju- ar negatīvajām domām, kas kā magnēts pievelk neveiksmes. Ir nozīmīgi just prieku un pateicību par to, kas jums ir, par katru jaunu dienu, jo domas pārvēršas matērijā. Man šī grāmata atgādināja par manu nesen sastādīto mērķu sarakstu, kam jāpievērš mazliet vairāk uzmanības, un to, ka tu, nevis kāds cits var palīdzēt pats sev. Šī grāmata akcentē darbu ar sevi, kas ietver savu mērķu noteikšanu, vizualizēšanu un koncentrēšanos uz labām domām, kas dos tev rezultātu.

P.S. Manuprāt, labs grāmatas formāts un ļoti patīkamas kvalitātes papīrs, kas liek atgriezties pie grāmatas un tajā ik pa reizei ieskatīties.

Vērtējums: 8/10

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s